Artyści

Koncert ?Uśmiech dla Dzieci? to wspaniała i unikalna okazja do wysłuchania Grzegorza Turnaua w jego przekrojowym repertuarze. Wyjątkowe połączenie pięknego słowa z doskonałą muzyką, dowcipu i ciepłego wizerunku scenicznego jest tym, co widzowie cenią od lat. Dodatkowa radość ze zbliżającego się lata i wakacji pozwoli jeszcze pełniej cieszyć się z jego najbardziej znanych utworów oraz piosenek Marka Grechuty czy Kabaretu Starszych Panów.

Koncert charytatywny ?Uśmiech dla dzieci? jest z definicji radosny i pogodny, a ?Każda okazja do manifestowania czułości i serdeczności jest dobra?, jak powiedział Grzegorz Turnau.

Plan wydarzenia:

Godz. 19.00 ? oficjalne rozpoczęcie, przedstawienie działalności Fundacji, powitanie gości.

Godz. 19.15 ? 19.40 występ zespołu Boogie Boys

Godz. 19.40 ? 19.50 losowanie nagród niespodzianek dla publiczności

Godz. 19.50 ? 20.20 przerwa, podczas której na foyer odbędą się aukcja, zabawa fantowa, można będzie odwiedzić stoiska charytatywne przyjaciół Fundacji (min. jedno z najlepszych pomorskich  Kół Gospodyń Wiejskich).

Godz. 20.20 ? 21.30 występ Grzegorza Turnaua

W pierwszej części koncertu wystąpi zespól Boogie Boys, kwartet muzyczny wykonujący utwory w stylu boogie woogie, z domieszką czarnego bluesa. Królowie dobrej energii w rytmie porywającej muzyki. Zespół tworzą dwaj pianiści: Bartłomiej Szopiński (który odpowiada także za wokal) i Michał Cholewiński oraz kontrabasista Janusz Brzeziński i Szymon Szopiński (perkusja, harmonijka ustna). Poznali się jesienią 2002 w Poznaniu. Koncertowali w większości krajów europejskich, występując u boku największych gwiazd bluesa i boogie woogie. Zagrali również na urodzinowym koncercie Vince’a Webera.

Boogie Boys występowali na festiwalowych scenach większości imprez boogie woogie na starym kontynencie. Supportowali m.in. przed Alem Copleyem, Aną Popović, Daną Gillespie, Erikiem Burdonem, Johnnym Rawlesem, a także MoFo Party Band.

Grzegorz Turnau ? kompozytor, piosenkarz i pianista, autor tekstów, aranżer. Urodził się 31 lipca 1967 roku w Krakowie. Gry na fortepianie uczył się w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. Ignacego Paderewskiego w Krakowie, jest absolwentem krakowskiego V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego. Studiował filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1984 roku, jeszcze jako licealista, otrzymał I Nagrodę na  XX Studenckim Festiwalu Piosenki, wkrótce potem trafił do Piwnicy pod Baranami, z którą związany był przez 13 lat. W 1991 roku ukazał się jego debiutancki album ?Naprawdę nie dzieje się nic?. Od tego czasu wydał 16 solowych albumów i uczestniczył w kilkudziesięciu innych projektach fonograficznych.

Regularnie i intensywnie koncertuje. Obecnie na scenie zwykle towarzyszy mu kilkuosobowy zespół (m.in Jacek Królik-gitara, Leszek Szczerba- saksofon, Mariusz Pędziałek ? obój, Cezary Konrad ? perkusja, Robert Kubiszyn/ Łukasz Adamczyk ? bas, Michał Jurkiewicz ? altówka, instrumenty klawiszowe), a także kameralne zespoły smyczkowe. Współpracuje z wieloma wybitnymi artystami (m.in. Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Agą Zaryan, Sebastianem Karpielem-Bułecką, Janem Kantym Pawluśkiewiczem, Andrzejem Sikorowskim, Stanisławem Soyką, Magdą Umer).

Komponuje muzykę dla filmu i teatru (m.in. od wielu lat współpracując z reżyserem Jarosławem Kilianem), jest też autorem większych form muzycznych i (od 2016 roku) kierownikiem muzycznym Teatru Lalka w Warszawie. Choć urodził się i mieszka w Krakowie, związany jest od dzieciństwa z miastem Inowrocław, którego honorowe obywatelstwo otrzymał w 2013 roku, a także z województwem zachodniopomorskim, gdzie mieści się ? założona przez Grzegorza wspólnie ze Zbigniewem i Jackiem Turnauami i Tomaszem Kasickim ? Winnica Turnau.

Jest laureatem wielu nagród, m.in. 9 Fryderyków, 2 Wiktorów, Grand Prix Festiwalu w Opolu. Otrzymał medal Gloria Artis i Złoty Krzyż Zasługi. W 2016 roku został laureatem Nagrody Miasta Krakowa w dziedzinie kultury i sztuki.

 

Share